Sizin İçin Faydalı Bazı Bilgiler

Şimdide size bazı bilgilerimizi aktarmayı istedik. Eğer sizde ekolaytavla.com gibi bir site kurduysanız ve sitenizin googlede üst sıralarda yer almasını istiyorsanız, bu sayfayı şiddetle okumanızı ve bilgi sahibi olmanızı tavsiye ederiz. Çünkü tavla sitesimiz, oyun sitesi yanı sıra bilgi aktarma ve kullanıcılarını bilgilendirme sitesidir. Sitenizi yükseltmek adına bir cok araştırma yaptığınıza eminim. Sonuc olarak sitenizin ilk sıralarda yer alması için seo düzenlenmesi yapılması gerektigini ögrenmişsinizdir. ve bu konu hakında bilgi sahibi degilseniz işte size fırsat Sitenizi düzenlidiniz, içeriklerini girdiniz ve yayınladınız. Peki, sıra neye geldi?. Tabiki sıra sitenizi geliştirmeye geldi, diyer siteleri dolaşmaya başladınız yalan yanlış olsada bilgi sahibi olmaya başladınız, nasıl yaparım diye farklı farklı içerikli yazılara uzun zamanlarınızı ayırdınız. Nasıl yapaabilirim derken www.ekolaytavla.com sitesindede bahsedildigi gibi seo denilen oluşum olması gerektigini gördünüz... Yazılışı anlamsız ama googlede bu kadar güçlü olan şeyin ne olabilecegini düşündünüz demi:) Bunları düşündünüz biliyorum çünkü bende aynı düşüncelerle başladım ve sizi cok iyi anlıyorum bu sebebten dolayı tavla oyunu, sitemiz aracılığıyla sizlere böyle bir kolaylık sağlamaya caliştım. seo yapmanızın şart oldugunu düşündünüz. Ama aklınızda hala bu seo nedir ne işe yarar!!!! Nasıl yapılır!!! diye düşünmeye başladınız. Oyun sitemizden, en basit anlatımla, hızlıca bilgilendirmeye başlıyalım , isterseniz

Seo Nedir ?

SEO kelimesi İngilizceden gelen bir kelime olup, anlamı ise ''Search Engine Optimization'' yani arama motoru optimizesi veya uyarlaması olarak da söyleyebiliriz. Başka bir degişle internet sitelerinin arama motorları ile uyumluluğunu sağlayacak tüm işlemlere verilen genel ada SEO diyebiliriz. Ama bizim site sahiplerimiz SEO kelimesini bir cok anlamda ifade ediyor (bunları nerden biliyorum nerdeyse hepsini okudum). Bunlardan bazıları Google’da üst sıralar, Google’da ilk sayfa...gibi tabirlerle nitelendirilmektedir Yani, sitenizin Trafiğinin verisel olarak yansımasını ve bu veriler dogrultusunda (reytingini) sitenizin sıralama portalidır.

Peki seo önemi nedir?

İyi düzenlenen bir seo trafigini inceliyecek olursak, acık bir şekilde seonun nasıl bir katkı ve yarar sağladığını anlıyabiliriz. arama moturlarında yönlerdime yapan seodur. kullanıcılar internette birşeyler ararken seo tarafından içeriği dolu ve geniş acıklamalı siteleri, öncelikli olarak en başta gösterir ve kullanıcıların hizmetine sunar. Buda demektirki kullanıcıları otomotik olarak ve hizli bir şekilde sitenize yönlendiren en iyi ve en hizlı aractır.

Nasıl Başlamalıyım

Sizin öncelik olarak yapmanız gereken doğru KELİMELER bulup bu kelimeler üzerinde geniş açıklamalı, düzgün ifadeli ve net bir şekilde anlaşılabilecek calişmalar sunmanızdır. Bu kelimeleri nasıl bulabilmeniz konusunda da size bazı ip ucları vermeye calişacaz.

Örnek olarak bizim kendi calışmalarımızdan birtanei olan www.ekolaytavla.com sitesinden size ornek verebiliriz. ekolaytavla.com sitesi hangi amaç doğrultusunda acıldı. ne amac doğrultusunda hizmet ediyor gibi konu acıklamalarla anlaşılır bir şekilde ifade edmeye calişacaz. mesela; ekolay tavla sitesi, tavla oynamak, okey oynamak, müzik dinlemek, sosyal arkadaşlıklar kurmak, bilgi paylaşmak yanı sıra kullanıcıların eğlenceli, keyifli sıkılmadan zaman gecirmesini sağlamak amacı ile acılmiştır. Bu durumda ekolay tavla sitesi; oyun oyna, okey oyna, sohbet, müzik dinleme, eğlence gibi kelimeler üzerinden güçlü bir sao yapılarak bu kelimeler üzerinden googlede üst sıralara cıkarılabilir. bu kelimeleri acıklıyan ve net bir şekilde ifade eden acıklamarı düzgün bir şekilde sıralayıp sitemizin acıklama kısımında barındırarak. arama moturları üzerinden bu kelimeler yazıldıgında sitemiz ilk sıralarda yer alır. Bu ve gibi calışmaların tamamı tek bir amaca hizmet eder oda tabiki üst sıralarda yer almak ve kullanıcı akışını saglamak geniş bir kullanıcı yelpazesi yatarmak ve hedefinize ulaşmak.

Yapmanız Gereken...

Sitenizin ne amac dogrultusunnda kuruldugunu hangi hizmetleri barındırdığını acık bir şekilde ifade edip kullanıcıların hizmetine sunmak. Sonraki aşama kullanıcıya ulaşmak. Tamda bu alanda seo devreye girer. Siteniz seo tarafından bulunup arama moturlarında sıralamalara yerleştirilir. buda size ciddi bir şekilde ziyaretci akişi saglıyacak ve hedeflediginiz kullanıcılara bu şekilde ulaşacaksınız. Unutmamanız gereken önemli nokta; seo yapılanmasını düzenlerken ''anahtar kelimeler'' seçmektir. Şayet ''ben yapamam zaman ayıramam'' diyorsanız yada profesyoneller tarafından bunun yapılmasını istoyorsanız, dilerseniz ekolaytavla.com sitesinde iletişim sayfamızda bize ulaşabilir bu konuda bizden yardım talep edebilirsiniz. Biz siizn için burdayız.

önemli bir konu

Oyun siteniz, için dikkat etmeniz gereken başka bir husus www.ekolaytavla.com ekibi tarafından aşagida maddeler halinde sıralanmıştır.

[1]Temanızın hızı çok yüksek olmalı.

[2]Temanın içerisinde özellikle anasayfada içerikle alakalı büyük boyutlu resimlere olmadır... Aslında temanın hızının neden hızlı olması gerektiği anasayfada kullandığınız büyük boyutlu resimler içindir. Eğer tema yavaşsa zaten büyük boyutlu resimler yüzünden daha geç açılacaktır. Bu da site için büyük bir sorundur.

[3]Sizin kendi yapmış oldugunuz videoları hostunuza yukleyin ve ordan sunun izlenmesini sağlayın. Bilgi paylaşımı veya hedef kitlenizin ilgisini ceken videlar düzenleyin. Önem arz eden bir başka nokta ise videolarınızın başlıgi ve videoyu kendizin yapması başka yerden alıntı olmamaması. Kendi ifadelerinizin olduğu kendi eserleriniz olmasına dikkat edin.

Amacımız

Her alanda sizlere destek olabilmek. Çalışmalarınıza katkı sağlıyabilmek. En doğru ve en güvenilir bilgiyi ilk elden alabilmenizi sağlamak bizim asli amacımızdır.. 7/24 iletişim sayfamızdan bize destek öneri ve şikayet taleplerinizi bildireblirsiniz.

Ayrıca www.tavladiyari.com sayfamızın alt kısmında belirtigimiz sosyal aglar üzerinden de bizimle irtibata gecebilirsiniz.